Restoran Muhasebe Programı

Restoran Muhasebe Programı

restoran-muhasebe-programi

restoran-muhasebe-programi

Restoran, cafe gibi gıda servis işletmelerinin en önemli yardımcısı, hatta eli ayağı diyebileceğimiz bir program adisyon-muhasebe programıdır. Yani Restoran yönetim programı dersek daha doğru olur.

Restoran muhasebe programında neler olması gerekir, nasıl olması gerekir ve hangi programlar bu özellikleri taşır, bunları kısaca inceleyeceğiz.

Restoran – Cafe Adisyon Yönetimi

Bir restoran için en önemli mesele müşteri siparişlerinin işlenmesi, işlenen siparişlerin anında sisteme düşmesi ve gereken kişilere bilgi gidip gerekli siparişi işleme almalarıdır. Yani örneğin garson siparişi alır, sisteme ekler, arkada mutfakta sipariş sisteme düşer ve hazırlanmaya başlanır. Bu her restoranda artık standart olarak bulunması gereken temel özelliktir.

Salon – Masa – Garson Yönetimi

Restoranlarda hangi masalar dolu, hangileri boş, hangi masaya hangi garson bakıyor gibi temel özellikleri sizin için sunmalı. Bu özellikler size hangi saatte kaç müşteri vardı en çok ciroyu hangi saatte elde ettik gibi temel sorulara cevap sunabilir. Ayrıca hangi masaya saat kaçta oturuldu, hangi masa en son siparişi hangi saatte verdi? Çünkü bazı müşteriler gelip saatlerce oturabilir. Ya da siparişi verir ve uzun süre bekleyebilir. Sisteminiz tüm bunlara cevap vermelidir.

Telefon Sipariş ve Kurye Takibi

İşletmelerin çoğunda paket servis bulunur. Bu hizmet genellikle telefonlar olur. Telefonunuz çaldığında kim ne zaman ne sipariş verdi, adres nedir, ödeme yöntemi nedir gibi temel soruları bir kağıda yazıp onları kaybetmek çok kötü olur. Bunun yerine tüm bunları sisteme girersiniz, kurye gerekli paketi alır ve teslim eder. Bu modül siparişle çalışanlar için çok önemlidir.

Self-Servis Satış

Kimi işletmeler self servis satış hizmeti sunmaktadır. Bunun için fast-food modülü veya self servis modülü gereklidir. Bu modül hızlı bir şekilde siparişin girilip hesabın kapanmasını ve ödemenin yapılmasına olanak verir.

Sipariş Notları

Kimi siparişler ekstra acılı olur kimi siparişler soğansız olur. Bu yüzden verilen siparişlere fazladan not düşülebilmesi gerekir. Bu modül de bunu sağlar.

Hesap Bölebilme Özelliği

Kimi zaman bir arkadaş grubu gelir ve hesaplarını “Alman Usulü” yani herkes ayrı ödeyecek şekilde ödemek isterler. Bu durumda o arkadaş grubuna hesap kitapla uğraştırmaya gerek yok. İsteğe göre bir masadaki kişilerin hesabını 10 kişiye kadar bölebilmesi gerekir.

Kullanımı Kolay Olmalı

Müşterilerin hızına yetişmek zordur. Bu hızlı müşteriler için kolay kullanımlı ve kolay anlaşılabilir bir program olması gerekir.

Sonuç

Tüm bu özellikleri tek bir çatı altında toplayan programlar mevcut. Bu programlar arasında ise en çok tavsiye edeceğimiz DİA Yazılım olmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanısıra restoran için gerekli tüm muhasebe işlemlerini görebileceğiniz, stoklarını takip edebileceğiniz ve daha pek çok farklı işlem yapabileceğiniz DİA Yazılım ile tüm bu işlemleri kolayca halledebilirsiniz.

Tüm bu özellikleri barındıran DİA Yazılım sahibi olmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Mail:
info@komedya.com.tr

Tıklayın Arayın

Tel: +90 212 274 74 95

Adres:
Kuştepe Mah. İnönü Cad. 
Tomurcuk Sokak. Abide B2 Sitesi, Kat:4, D:38,
Şişli, İstanbul