Online Muhasebe Programı

Online Muhasebe Programı

online-muhasebe-programi

Online muhasebe programı bulmak yeni kurulan veya online sistemlere yeni geçmek isteyen işletmeler için zor olabilir. Çok fazla program görüp kafanız karışabilir. Ancak hangi programı seçeceğiniz konusunda size yardımcı olabiliriz!

Online Muhasebe Programı

Sorun program bulmaktan ziyade seçmek. Çünkü çok fazla özellik ve çok fazla program var ama siz hangisini seçeceğinize veya hangi özelliklere ihtiyacınız olduğuna karar veremiyor olabilirsiniz.

Bunun için öncelikle yaptığınız işin para hesabını iyice anlamaya çalışın. Para size nasıl giriyor ve nereden çıkıyor? Nakit üzerine mi çalışıyorsunuz yoksa çek-senetle mi? Döviz ağırlıklı mı yoksa Tl ağırlıklı mı? Tüm bunları iyice düşündükten sonra iş yaptığınız sektöre özel durumlar söz konusu mu? Yani bir akaryakıt istasyonunun muhasebesi farklı olur, bir hal tüccarının muhasebesi farklı olur. Bu farklılık için tam olarak neye ihtiyacınız var?

Bunu da belirledikten sonra devam ediyoruz.

Online Muhasebe Programında Muhakkak Bulunması Gereken Özellikler

  • Öncelikle hızlı bir program olmalı. Siz fatura girmekle mi uğraşacaksınız yoksa programın açılmasını beklemekle mi? Bu çok önemli.
  • Sizin ihtiyacınıza yüzde yüz cevap vermeli. Maalesef bazı programlar sektörlere özel çözümler sunmuyorlar ve bu çok sıkıntı oluşturuyor. Sizin sektörünüze özel bir çözüm var mı?
  • Mobilden ulaşılabilir olmalı. Artık günümüzde çoğu program mobilden çalışır halde. Online muhasebe programının da mobilden çalışabilir olması çok önemli çünkü her an her yerde bir bilgiyi kontrol etmek veya yeni bir veri girişi yapmak isteyebilirsiniz.
  • Kullanımı kolay olmalı. Maalesef muhasebe tutmak kolay iş değil. Kolay iş olmadığı için programlar her özelliği karşılamak amacıyla programlarına çok fazla özellik yüklüyorlar ama bu sefer de program çok karışık ve kullanılamaz hale geliyor. Aradığınız programın bu karışıklığın önüne geçmiş olması gerekmektedir. Siz programı öğrenene kadar saatler veya günler harcayamazsınız. Bu zamanı işinize odaklanarak kullanmalısınız.
  • Fiyatı cebinizi yakmamalı. Online ön muhasebe programları gerçekten tuzlu olabiliyor. Muhasebemi tutup hesaplı olayım derken muhasebenizde ciddi bir gider kalemi daha oluşturmak istemezsiniz.

Online Muhasebe Programı Tavsiye

Muhasebe programları arasında tüm sektörlere özel çözüm sunan ve yukarıda sayılan tüm özellikleri karşılayan programlardan birisi de DİA Ticari Yazılımdır. Yukarıda saydığımız özelliklerin yanı sıra ihtiyaçlarınıza hızla cevap veren bir destek ekibi ve güncel eğitimlerle sizi her zaman desteklemektedir. DİA Ticari Yazılım sahibi olmak için aşağıdan bizimle iletişime geçebilir veya DİA Ticari Yazılım’ın sitesine giderek bilgi alabilirsiniz. https://diayazilim.org