Metro Ethernet

Metro Ethernet

Metro Ethernet Hizmeti

Metro Ethernet, internette işi yoğun olan ve sürekli ihtiyacı olan kullanıcılar için tam isabetli bir çözüm.

Metro Ethernet kesintisiz ve son hızda internet sunmasının yanı sıra en büyük avantajı size indirme hızınıza eşit bir yükleme hızı sunması. Yani hem çok özel fiber optik kablo hatlarına sahip olarak yoğunluktan etkilenmeyeceksiniz, hem de yükleme hızınızın yüksekliği sayesinde tam anlamıyla konforlu bir internet deneyimi yaşayacaksınız.

Metro Ethernet Nedir?

Metro Ethernet, fiber optik bağlantılara benzer bir yapıya sahiptir. Çok yüksek hızda özel internet hizmeti diyebiliriz. Ancak fiber optik bağlantıdan farkı sadece indirme hızının yüksek olması değil yükleme hızının da indirme hızına eşit olmasıdır.
Yani fiber optik bağlantıda 1000 Mbps indirme 10 mbps yükleme hızı varken(yaklaşık), Metro Ethernet için bu sayılar eşittir. 1000 mbps indirme ve 1000 mbps yükleme hızı vardır. Bu hız avantajı ile diğer tüm altyapı sistemlerinden sıyrılır ve özel bir yere sahip olur.
Bağlantı yerin altından özel kablolarla gelir ve hizmet dağıtımı yapılır. Bu kablo altyapısına sahip olmayanlar ise üzülmesinler, çünkü altyapı sahibi olunmasa bile radyolink sayesinde aynı hızda internet hizmetini bulabilirler.

Metro Ethernet ile hızlı internete erişim imkanı çok kolay. Metro ethernet dünyaları sizin ayağınıza getirmekle kalmıyor, sizin sunmak istediğiniz dünyayı insanların ayağına götürüyor. Hemen siz de metro ethernet sahibi olun, dünyayı ayağınıza getirirken siz de sizinkini insanlara götürün.

Metro Ethernet Kimlere Gerekir?

Neredeyse bütün kurumsal firmaların hızlı internete ihtiyacı vardır. Bu internet ihtiyacını kimisi fiber optik bağlantı ile sağlar. Ancak simetrik hıza sahip metro ethernet yeni nesil teknolojiye uyum sağlamış şirketler için olmazsa olmazdır.
Çünkü günümüzde işlerin tamamı internet ortamına aktarılıyor. İnternet ortamında görüşmeler, konferanslar yapılıyor. Dosyalar sürekli olarak paylaşılıyor, bulut sunuculara dosyalar yükleniyor veya başkalarına gönderiliyor. Bunun gibi en basit işler için bile hızlı internet büyük bir avantaj oluyor. Çünkü artık normal internet bağlantısıyla bile çoğu indirme işi kolayca yapılırken asıl sorun olan ve zaman alan faaliyet internette dosya yükleme işi oluyor. Hele ki büyük bir dosyaysa bazen akşam bırakıp sabaha kadar yüklemeye bıraktığınız bile olmuş olabilir.
Ancak simetrik yükleme hızı, internetten dosya indirir gibi dosya yüklemenize imkan veriyor.
Bu imkan sayesinde günümüzde internet üstünde saatler alan yükleme işlemlerini saniyeler içinde halletmiş oluyorsunuz ve zamanınızı çok daha verimli işlere rahatlıkla harcayabiliyorsunuz.

Bu ve bunun gibi pek çok avantaj hakkında bilgi almak, metro ethernet konusunda görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mail:
info@komedya.com.tr

Tıklayın Arayın

Tel: +90 212 274 74 95

Adres:
Kuştepe Mah. İnönü Cad. 
Tomurcuk Sokak. Abide B2 Sitesi, Kat:4, D:38,
Şişli, İstanbul

Metro Ethernet

metro-ethernet

metro-ethernet

Komedya Bilişim ve iş ortaklarının sunduğu kaliteli Metro Ethernet hizmeti ile internete sorunsuz ve yüksek hızda bağlanın!

Orta ve büyük ölçekli işletmeler için müthiş avantajları olan Metro Ethernet hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95

Metro Ethernet Nedir?

Metro Ethernet fiber optik kablolar kullanarak yüksek hızda ve kesintisiz internet ihtiyacını karşılar. Hizmetin fiber optik kablolarla sağlanmasına rağmen fiber bağlantıdan en büyük farkı simetrik bağlantıya sahip olmasıdır. Bununla beraber pek çok avantajı da vardır. Bu avantajları ile sektörde büyük olan ve büyümek isteyen bütün firmaların kullanması gereken bir altyapı sistemi olarak son zamanlarda ön plana çıkmıştır.

Özellikle günümüzde insanların internete git gide daha bağımlı hale gelmeleri ve globalleşen dünyada şirketlerin buna kayıtsız kalamamaları ile yüksek hızda kesintisiz internet her şirkete gerekli olmuştur. Ama bu sadece indirme anlamında değil aynı zamanda yükleme anlamında da yüksek hız ihtiyacı doğurmuştur. Bu ihtiyaç fiber internet veya çoklu adsl yöntemleriyle karşılanamayacak bir ihtiyaçtır. Bu yüzden özel olarak metro ethernet hizmeti doğmuştur.
Bu hizmet sayesinde sadece yüksek hızda indirme değil, aynı zamanda yüksek hızda yükleme de sağlanmaktadır. Sadece size özel fiber optik bağlantılar sayesinde kopma ve yavaşlama yaşanmamaktadır.

 

Metro Ethernet Avantajları

Metro Ethernet’in bir diğer avantajı kotasız olmasıdır. Yani hiçbir zaman kota aştı-aşmadı derdiniz olmaz. Ay sonuna doğru işleriniz yavaşlamaz ve bu sayede verimliliğiniz düşmez.

Aynı zamanda yapacağınız anlaşmaya göre yedek bağlantı hattına da sahip olur. Bu bağlantı hattı sayesinde internetinizde herhangi bir sıkıntı olursa (ki çok düşük ihtimal) 50 ms gibi çok çok kısa bir sürede diğer Metro Ethernet bağlantısına geçiş yapılır ve hiçbir kopma olmadan internetinizi kullanmaya devam edersiniz.

Ayrıca ile artık dakikalarca müşteri hizmetlerine bağlanmayı bekleme sorunu da yok. Metro Ethernet hizmeti aldığınızda size özel bir müşteri temsilciniz olur ve bağlanmak istediğinizde anında ona bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri klasik standartların çok dışındadır ve sizin için arıza kaydı oluşturmaz. Size özel olarak hemen sorunun çözümü için çalışma başlatılır.
Çünkü arıza kaydı demek sizin işleminiz sıraya alında, ekipler sırayla onu da kontrol edecek demektir. Ancak sizin sorununuzun giderim işlemi hemen bildirdiğiniz anda başlar ve en hızlı şekilde giderilir. Eğer teknik ekibin size ulaşması gerekirse size bir randevu verilmez, direk olarak teknik ekipler size yönlendirilir ve arızanızın giderilmesi sağlanır.

Müşteri hizmetleri kalitesinin seviyesini şöyle anlatabiliriz; sizi gecenin bir vakti arayıp uyandırabiliriz! İnternetinizde herhangi bir sıkıntı olduğunu sizden önce anında fark edip en hızlı şekilde çözülmesi için işlem başlatılmasını sağlayabiliriz.

Metro Ethernet’i Kimler Kullanmalı?

Metro Ethernet orta ve büyük işletmeler için vazgeçilmezdir.
Bununla beraber internet servis sağlayıcıları, medya kuruluşları ve benzeri internetle işi yoğun olan şirketler muhakkak Metro Ethernet’e geçiş yapmalıdırlar.

Tavsiyemiz yaklaşık 10 kişilik bir ekibi olan ve internet üstünden işlerini halleden her firmanın sahibi olması gereken bir hizmettir. Bunun bazı sebepleri vardır. Bazıları şunlardır:
Aynı anda 10 adet ekli e-mail gönderildiğinde bile yavaş internet bağlantısı sebebiyle mailler çok geç iletilmektedir. Böyle basit bir işlem bile şirketlere çok sıkıntı vermektedir.

Aynı anda birkaç çalışan internetten işle ilgili gerekli bir dosya indirmek istediğinde internet ciddi anlamda yavaşlamaktadır. Bu durumda çalışanlar boşa çıkmakta ve gün içinde dakikalarca, ay sonunda saatlerce mesai çöp olmaktadır.

Eğer işyerinden sürekli uzakta iseniz ve işyerini herhangi bir amaçla sürekli kameralarda kontrol ediyorsanız yaptığınız şey işinize çok zarar veriyor demektir.
Bu ve bunun gibi işlemler internet bant genişliğinin çok büyük bir kısmını yutar ve kameradan işyerinde çalışanları aylaklık ederken daha sık görürsünüz, çünkü internet hızları tam siz onları izlerken çok feci şekilde düşer.

Bu gibi internet hız düşüklüklerini önlemek için bazen 2-3 adet ADSL veya benzeri bağlantılar alınıp onları tek bir firewall’a bağlama gibi çözümler üretilir. Ancak bu gibi durumlarda genellikle işin astarı yüzünden pahalıya denk gelir.

Metro Ethernet, hızlı ve kesintisiz internet arayanların varacağı yegane duraktır.

Superonline altyapısını kullanarak verdiğimiz hizmetlerde her zaman kalite ön plana çıkmaktadır. Verdiğimiz hizmetleri daima takip eder ve daima memnuniyetinizi ön planda tutarız.

Simetrik Bağlantı Nedir?

Simetrik bağlantı internetin indirme ve yükleme hızının eşit olması durumuna denir. Upload ve Download eşit bant genişliği verilir. Yani siz 100 mb hızda internet sahibi olursanız 100mb indirme, 100mb yükleme hızınız olur. Bu hız tam olarak sağlanır. Yani bazı şirketlerin söylediği gibi “100 megabayta kadar(!!!) internet” olmaz. Tam 100 mb olur. Çünkü tahsis edilen fiber optik kablo hattı tamamen size aittir. Başka kimse tarafından paylaşılmadığı için şebeke yoğunluğu veya benzeri bir bahane ile internetiniz yavaşlamaz.

Metro Ethernet Hizmeti

Hizmetimizin en avantajlı yanı size tamamen odaklanmış şekilde hizmet verebiliyor olmamızdır. Bunun sebebi de şirket olarak metro ethernet konusunda verdiğimiz hizmete özel ihtimam gösterip müşterilerimize özel olarak yardımcı olmamızdır. Metro Ethernet Hizmetimizden siz de faydalanabilirsiniz

Metro Ethernet Fiyatları

Metro Ethernet fiyatları konusunda ise bizi aramanız gerekmektedir. Bunun fiyat gizliliği veya herkese farklı fiyat verme olarak algılanmamasını rica ederiz. Çünkü fiyatlar bölgeden bölgeye çok fazla farklılık göstermektedir. İnternette bazı firmaların fiyat paylaştığını görebilirsiniz ancak bu fiyatların çok çok üstünde veya çok çok altında fiyatlar çıkabilmektedir. O yüzden bu fiyatlar yanıltıcı olmaktadır. Örneğin bir yerde belirli bir hız için fiyatı 2000 ₺ olarak görüp gözünüz korkabilir. Ama lokasyonunuz çok müsaittir ve sizin için bu fiyat belki yarısından da az miktarlara düşebilir. Bu yüzden fiyat yazmamız hem sizi yanıltır hem de bağlayıcılığı olmaz.

Yani fiyatlar lokasyonunuza göre ciddi farklılık gösterebilir.

Not: “Bizim buralarda ucuz hat ne gezer..” diye düşünmeyin. Ummadık taş baş yarar. Nerelerde ne hatlar olduğuna şaşırırsınız. Hemen şimdi arayın, tam doğrusunu öğrenin 😊

Metro Ethernet Kurulumu

Metro Ethernet kurulumu normal internet kurulumlardan çok daha hızlı şekilde yapılır.
Öncelikle lokasyonunuzda uygun Metro Ethernet hattı var mı kontrol edilir. Uygun hat olmaması durumda Radyolink çözümüne başvurulur.
Eğer bölgenizde uygun hat varsa gerekli hat çekme işlemleri yapılır ve Metro Ethernet hızlı şekilde bağlanır.

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95