Metro Ethernet İnternet

Metro Ethernet İnternet

metro-ethernet-internet

metro-ethernet-internet

Metro Ethernet ile Metro Ethernet internet arasında bir fark yoktur. Sadece söyleniş ve kullanım farklılığından kaynaklı olarak iki şekilde de kullanılır. Tam doğru kullanım Metro Ethernet İnternet’tir. Ancak daha kısa olarak çoğunlukla Metro Ethernet olarak telaffuz edilir.

Metro ethernet internet fiber optik kablolar aracılığıyla internete erişim sağlanmasıdır. Fiber internetten farkı ise metro ethernetin simetrik bağlatıya sahip olmasıdır. Simetrik bağlantı demek indirme ve yükleme hızlarının eşit olmasıdır. Yani 100 mbit/s indirme hızınız var ise 100 mbit/s yükleme hızınız olur.

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95

Hız sadece avantajlardan bir tanesi. Diğer bir avantajı da internetinizi başka kimseyle paylaşmıyor oluşunuzdur. Yani yoğun saatlerde dahi internet hızınız yavaşlamaz. Çünkü sizin fiber optik kablonuzu sadece siz kullanırsınız. Sizin kablonuzdan siz dışında kimse internete bağlanmaz.

Standart bakır kablolarda aynı kablo üzerinden yüzlerce bağlantı geçtiği için çevrenizdeki sizin alakanız olmayan bağlantılarda yoğun bir kullanım olduğunda sizin bağlantınız da yavaşlar. Ancak Metro Ethernet İnternet kullananlarda asla böyle bir durum olmaz. İnternet hızınız ne ise tam olarak onu alırsınız.

Metro Ethernet İnternet

Yükleme hızının indirme hızına eşit olması ise yüksek miktarda internet kullanan işletmeler için vazgeçilmezdir. Genel olarak 10 ve üstü çalışanı olan tüm firmalara metro ethernet muhakakk gereklidir.

Bunun dışında işlerini internet üzerinden halleden, daha az çalışanı olan firmalara da metro ethernet gerekmektedir.

Server sağlayıcıları
Üniversiteler
Hastaneler
10 Üzeri çalışanı olan işletmeler
İnternet üzerinden işlerini yürüten işletmeler.

Tüm bunlar için Metro Ethernet İnternet öneriyoruz

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95