Metro Ethernet İnternet Nedir?

Metro Ethernet İnternet Nedir?

metro-ethernet-internet-nedir

metro-ethernet-internet-nedir

Metro Ethernet İnternet Nedir dediğimizde aslında Metro Ethernet ile Metro Ethernet internet arasında bir fark yoktur. Sadece söyleniş ve kullanım farklılığından kaynaklı olarak iki şekilde de kullanılır. Tam doğru kullanım Metro Ethernet İnternet’tir. Ancak daha kısa olarak çoğunlukla Metro Ethernet olarak telaffuz edilir.

Metro Ethernet İnternet Nedir?

Metro Ethernet İnternet fiber optik kablolar ile yüksek hızda ve simetrik internet hizmetidir. Fiber optik kablo  kullanmasına rağmen fiber internetten farklı olmasının sebebi ise simetrik olmasıdır. Yani indirme hızı ile yükleme hızının aynı olması.

Bu ikisi aynı olunca sadece internetten bir şey indirirken veya gezerken değil internete bir şey yüklerken de çok hızlı oluyor ve saatlerce beklemiyorsunuz.

Bu hizmeti internet hosting hizmeti sağlayıcılar, hastaneler, oteller, kamu kuruluşları, medya alanında hizmet verenler kesinlikla kullanmalıdır.
Bunlarla beraber internet üstünden işleri olan 10 ve üzeri çalışana sahip iş yerleri de muhakkak bu hizmeti denemeli ve verimliliğine şahit olmalıdır.

Çalışanlarınız kapasitesinin gerçekten arttığını göreceksiniz. Çünkü internete sadece bir şeyler indirmek için girmiyoruz. Aslında sık sık bir şeylerde yüklüyoruz. En basit örnek olarak aynı anda 10 kişi aynı hattı kullanarak ekli mail atsa internet yükleme hızından ötürü o mailler gönderildiği kişiye geç ulaşacaktır.

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95

Metro Ethernetin Diğer Özellikleri

Metro Ethernet İnternet sadece yükleme hızıyla değil sadece size özel ayrılan bir hatta sahip olmasıyla da öne çıkıyor. Yani metro ethernet sayesinde sadece hızlı bir yükleme hızınız olmaz. Aynı zamanda yükleme hızınızı da yakınınızdaki başka hiç bir yerle paylaşmazsınız. Bu sayede yoğun saatlerde dahi internet hızınız düşmez ve yavaşlama yaşanmaz.