Macbook Pro’yu Almaya Değer Mi?

Macbook Pro’yu Almaya Değer Mi?

macbook-pro-almaya-deger-mi

macbook-pro-almaya-deger-mi

Ben üniversiteye başladığımdan beri MacBook Pro kullanıyorum ve başka bir dizüstü bilgisayar ile işlerimi görebileceğimi pek sanmıyorum.

MacBook Pro 1499 dolarlık fiyatı ile biraz abartılmış bir dizüstü bilgisayar gibi görünebilir ve düzgün bir ekran kartı da bulunmuyor ne yazık ki. Şu an 500 dolarlık dizüstü bilgisayarlarda bile düzgün bir ATI/Nvidia ekran kartı mevcut bulunuyor. Fakat MacBook Pro‘nun yapısı gerçekten harika. 7 yıl sonra bile cihazın track padi harika bir şekilde çalışıyor. MacOS oldukça güvenilir ve güçlü bir işletim sistemidir.

Eski Fakat Hala Harika

7 yıllık bir bilgisayar olmasına rağmen Macbook Pro‘nun bu modeli hala 3-4 saat şarja takmadan kullanılabiliyor. Macbook Pro‘yu birkaç kez düşürmeme rağmen hala sapasağlam duruyor. Ayrıca Macbook Pro‘nun içindeki 5400 RPM hızındaki harddiski bir adet Samsung SSD ile değiştirince ve RAM’i de 8 GB’a çıkarınca günümüzün en son model dizüstü bilgisayarlarına eş değer bir performans almaya başladım.

Çok Amaçlı Dizüstü Bilgisayar

Ben Macbook’u genellikle C++, Python, PHP ve Fortran’da kodlama yapmak için sıkça kullandım. Ayrıca MacBook Pro‘da Mathematica ve Mathlab’ı da sıkça kullandım. Yeni web sayfaları açarken Macbook‘umda demo sunucular da kurma fırsatım oldu. Bu tarz yüksek performans isteyen web geliştirme programları için size Macbook‘un ideal olduğunu belirtebilirim.

Ben ayrıca Macbook Pro kullanarak çeşitli fotoğraf ve kısa filmlerin de düzenlemesini yaptım. Herkesin bildiği gibi Macbook bu konuda kullanılabilecek en iyi dizüstü bilgisayar modellerinden biridir.

En Dayanıklı Dizüstü Bilgisayar

Macbook’u birkaç defa düşürdüm ve ekranında ufak tefek çizikler oluştu. Bunların bile zaman içerisinde o kadar belirgin olmadığı fark ettim. Kısacası Macbook Pro, piyasadaki en dayanıklı dizüstü bilgisayarlardan biridir.

Eğer Macbook Pro ve diğer Macbook modelleri konusunda teknik sıkıntılar yaşıyorsanız, Macbook teknik servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.