Iphone X Satışları Apple Markasına Zirveyi Gösterdi

Iphone X Satışları Apple Markasına Zirveyi Gösterdi

iphone-x-satislari-yukseliyor

iphone-x-satislari-yukseliyor

İphone X, Apple’ın 10. yılına özel olarak üretilen telefon modeli olarak geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. Bu tanıtımın hemen ardından çok büyük satış beklentilerinin bel bağlandığı bu telefondan, istenilen satış rakamı bir türlü tutturulamamıştı. Ancak bu haberin ardından, akıllı telefon piyasasında en çok geliri elde eden markanın Apple olduğu ortaya çıktı. Apple markasının bu durumu iphone x satışları ile elde edilen gelire borçlu olduğu çok geçmeden anlaşılmış oldu.

Iphone X Satışları Apple Markasına Çok Karlı Geldi

Apple yaptığı köklü yenilikleri, iphone x modeline aktararak, gerçekten akılda kalıcı ve onuncu yıla özel bir ürünü ortaya koymayı başarmıştı. Bu özelliği ile dikkat çeken bu telefonunun, satışları yinede beklenilen düzeyde gerçekleşmemişti. Buna rağmen Apple telefon başına elde ettiği kar oranında zirveyi tatmayı başarmışa benziyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan araştırma sonuçları, Apple’ın android cihazlar karşısında büyük bir başarı elde ettiğini gösteriyor. Yıl sonuna kadar beklentilerini yinede yüksek tutan Apple, ürettiği bu telefonun istenilen başarıyı satış sayısında tutmasa da kar bazında tutacağını düşünüyor.

Bağımsız Bir Araştırma Şirketinin Yaptığı Çalışma İle Iphone X Satışları Apple Markasını Kurtarmışa Benziyor

Counterpoint adı ile faaliyet gösteren araştırma şirketinin ortaya çıkardığı bu gerçek, 2017 yılının son çeyreğini içeren üç aylık zaman dilimini baz almış. Bu zaman dilimi içerisinde tüm telefon üreticilerinin zorlu bir dönem geçirdiğini şirket özellikle belirtiyor. Ancak Apple markasının buna rağmen iphone x satışları ile akıllı telefon piyasasındaki gelirin %86 gibi çok büyük bir oranını yakaladığını da eklemeyi ihmal etmiyor. Apple markasının da içinde bulunduğu şirketlerin, istenilen büyümeyi gerçekleştiremedikleri bu dönemde iphone X, markaya can kurtaran simidi olmuş durumda.

Apple markasının bu başarısındaki ana aktörün iphone x olduğunun bir önemli ispatı da sektördeki akıllı cihazlara karşı gösterdiği başarı oranı ile alakalı. Iphone X satışları, sektördeki 600 civarı cihazın satışı karşısında elde edilen gelirin %21 gibi çok yüksek bir oranını oluşturuyor.

Iphone X Telefonu İçin Kaliteli Servis Hizmeti

Firmamızın bünyesinde bulunan Apple teknik servis hizmetimizle sizlerin telefonlarını garantili ve kaliteli bir şekilde ortaya çıkan sorunlarından kurtarıyoruz. Yaşadığınız sorunun niteliğine bakmadan sizlere servis hizmetimizi alanında uzmanlaşmış olan personellerimiz ve teknik ekipmanlarımız aracılığı ile sunuyoruz. Sizler de hemen sorun yaşadığınız telefonunuzu bizlere ulaştırarak, bu durumun ortadan kalkması için önemli bir adım atma şansını yakalayabilirsiniz.