VPN Çözümleri

VPN Çözümleri

Aşağıda sıralayacağım özelliklere dikkat ederseniz eğer, yüzlerce VPN servis sağlayıcısının içinden en iyisini seçebilirsiniz.

Veri Saklama Politikası ve Yasal Konular

Sunucularında en az veri saklayan VPN servis sağlayıcısını bulmak, günümüzün modern gözetim teknolojisinden kaçmanın en iyi yoludur. Ayrıca sunucularını ABD’nin dışında kuran bir VPN servis sağlayıcısı bulmaya çalışın çünkü aksi halde ABD hükümetinin verilerinize ulaşması çok kolay olacaktır.

Şifreleme Seviyesi

Bir VPN servisini seçmeden önce, yeterli miktarda güvenliği sağladığına emin olun. Bunun için de şifreleme seviyesi daha yüksek olan VPN servislerini tercih edin. 128- Bit şifreleme, kolayca ile kırılamaz. 256-Bit şifrelemeyi ise kırmak ise çok daha zordur.

Sunucu ve Lokasyon Çeşitliliği

Bir VPN servisini seçerken sunucu ve lokasyon çeşitliliği de önem arz etmektedir. Bu özellikler size en az gecikme ve en geniş bant seçeneğini seçmenizde yardımcı olacaktır.

Müşteri Hizmetleri

İyi bir müşteri hizmetleri servisi, sadece VPN hizmetleri için değil genel olarak bir firmanın kalitesini gösterir. Eğer bir firma eleştirileri ve şikayetleri olumlu bir tavır ile karşılıyorsa, bu durum müşteri hizmetlerinin kalitesini gösterir.

Cihaz Uygunluğu

İyi bir VPN yazılımını hem dizüstü bilgisayarınızda hem de akıllı telefonunuzda kullanabilmelisiniz çünkü akıllı telefonunuz bugün en az bir bilgisayar kadar güçlüdür. Bu yüzden VPN yazılımınızı diğer cihazlarda da kullanabileceğinizden emin olmalısınız.

Fiyat ve Kalite

Karşılaştığınız tüm VPN servislerini karşılaştırın ve alabileceğinizin en iyisini en uygun fiyata bulmaya çalışın. Tüm VPN servis sağlayıcılarının artıları ve eksileri vardır dolayısıyla seçmeden önce iyi karar verin.

İletişim