Ddos

Ddos

Açılım olarak “Distributed Denial of Service attack” olarak anılır. Türkçesi; “Dağıtık Hizmet Reddi Saldırısı”
Bu saldırıda hedef mevcut sistemin altyapısına sızmak değil, sunucunun bant genişliğini istilaya uğratarak servis vermesini engellemektir. Tek bir sunucu tarafından değil çok sayıda sunucu tarafından yapılır ve Ddos saldırıları geldiği zaman engellemesi zordur.

Ancak Komedya Bilişim olarak sunduğumuz Ddos koruması sayesinde işletmeniz de, bilgileriniz de artık çok güvende. Bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95

Ddos Saldırıları Nasıl Engellenir?

Bu saldırılar geldiğinde ne yapacağınızı bilmek ve ona göre hareket etmek çok zordur. Hele ki önemli bir hizmet sunduğunuz sunucunuza gelirse (Ki zaten genellikle işe yarar sunuculara saldırırlar) hem hizmetiniz durur, nasıl çalıştıracağınızı bilemezsiniz ve belki günlerce sisteminizi bakıma almanız gerekebilir.
Ddos saldırıları engellemesi en zor saldırılardır. Çünkü sitenize sızmaya çalışmaz, şifrenizi kırmaya çalışmaz. Sadece sizin normal insanlar için sunucunuzdan yayınladığınız dosyaları sürekli olarak çeker ve kaynaklarınızı çok hızlı şekilde tüketir. Nihayetinde bantgenişliği kalmadığı için kendi kullanıcılarınıza hizmet veremez olursunuz.
Komedya Bilişim Süperonline yetkili ortağı olarak bu konuda hem deneyim hem de kaliteli hizmeti size sunuyor ve bu gibi saldırılardan en az zararla çıkmanızı sağlıyoruz.