Bulut Depolama Nedir ve Nasıl Temin Edilir?

Bulut Depolama Nedir ve Nasıl Temin Edilir?

bulut-depolama-nedir

bulut-depolama-nedir

Bulut depolama belirli sunucular tarafından oluşturulan sanal sürücü havuzlarda verilerin saklanması işlemidir. Bu depolama alanlarının büyüklüğü çoğunlukla ihtiyaca göre değişir. Bu hizmeti sunan büyük çaplı veri merkezleri ve şirketler bulunmaktadır. Aslında bulut depo denilen de bu şirketlerin bilgisayarlarıdır. Yani bilgileri bu güvenilir şirketlerin bilgisayarlarında saklayarak güvende tutmuş oluruz. Bulut depolama ile dosyalarınızı anlık olarak bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan bulut depoya yüklersiniz. Bu sayede cihazınız zarar görse bile dosyalarınız bulut depoda saklanmış olur.

Bulut Depolama Nasıl Çalışır?

Bulut depo şu şekilde çalışır; sizin cihazınızda anlık olarak çalıştığınız ve kaydettiğiniz bir dosyayı bulut depo için özel hazırlanmış programlar önceden ayarladığınız klasörlerin içindeki tüm dosyaları anında bulut sürücüyle eşitler, yani bulut depoya yükler. Bu sayede dosyalarınız çalışmanız sırasında dahi güvende olmuş olur.
Bulur depolamanın en büyük avantajı her yerden erişilebilir olmasıdır. Yani klasik veri depolama yöntemleri gibi bir usb flash diski oradan oraya taşımanız veya bir hard diski belirli bir yerde tutmanız gerekmez. İnternet bağlantısının olduğu her yerden bilgilerinize erişebilirsiniz. Ki günümüzde internet bağlantısının olmadığı hiçbir çalışma alanı kalmadığını rahatça söyleyebiliriz.
Bulut depolama belirli boyutlarda satın alınabilir, hatta ufak boyutlarda ücretsiz dahi kullanılabilir. Genellikle kurumsal işletmeler için bu ücretsiz sürümler yeterli olmamaktadır ve sahip oldukları bilgileri saklamak için daha büyük alanlara ihtiyaç duymaktadırlar.
Komedya Bilişim olarak ihtiyaç duyduğunuz miktarda ihtiyaç duyduğunuz yönetim modelinde bulut depolama alanını sizin için sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.
Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95

Bulut Depolama Alanı sahibi olmanın en önemli 3 avantajı

1. Yüzde Yüz mobilize olun

Günümüz dünyasında sabit kalan işletmeler için ilerlemek ve işlerini geliştirmek neredeyse mümkün değil. Bulut depolamanın sunduğu avantajla gerekli iş dosyalarınıza hiçbir flash disk veya hard disk taşımadan her yerden ulaşabilme imkanına sahip olacaksınız. Bu sayede o çok önemli sunumunuzdan önce flash belleğinizi unutma korkunuz hiç olmayacak.

2. Verilerinizi kaybetmekten korkmayın

Günümüzde kişisel bilgisayarların %43’lük kısmı her yıl önemli bilgilerinden bazılarını kaybediyor. Siz de bu furyaya katılmak istemiyorsanız bulut depolama alanına muhakkak sahip olmalısınız. Bilgisayarlarınızda yaşayacağınız ani problemler karşısında hiç panik yapmanıza gerek kalmaz, çünkü tüm bilgileriniz bulut depoda güvenle bulunmaktadır.

3. Organize çalışın

Pek çok işletmenin en önemli sorunlarından biri de bir proje üstünde aynı anda çalışmama ve işlerin yavaş ilerlemesidir. Buna çeşitli çözümler getirilse de bu meseleyi kökten çözecek yegane araç bulut depodur. Çünkü hem aynı ofiste bulunmayan çalışanlarla organize şekilde çalışabilme, hem de aynı ofisteki çalışanlar arasında hızlı koordinasyonu sağlamasıyla bulut depo en hızlı yoldur.

Şimdi siz de bulut depolama alanı edinin, işletmenizdeki bilgilerinizi tam koruma altına alın.

Tıklayın Arayın +90 212 274 74 95

Çağrı Merkezi

Mail:
info@komedya.com.tr

Adres:
Kuştepe Mah. İnönü Cad.
Tomurcuk Sokak. Abide B2 Sitesi D 38,
Şişli, İstanbul