Apple’ın Şu An En Büyük Problemleri Nelerdir?

Apple’ın Şu An En Büyük Problemleri Nelerdir?

apple-problemleri

apple-problemleri

Apple, sıfırdan başlayarak dünyanın en bilinen ve en büyük firmalarından biri haline geldi fakat Apple cihazları bugüne kadar tamiri ve geri dönüşümü sıkıntılı olması nedeniyle birçok eleştiri de aldı.

Yapıştırıcı

Eskiden cihazların parçalarının vidalar ile birbirine bağlandığını hatırlarsınız sanırım. Apple işte bu vidaları sevmiyor çünkü bu vidalar ürünün içine erişimi kolaylaştırıyor ve üretim bandını mahvediyor.

Bu nedenle AppleiPad 4, iPhone 5 ve iPad Mini gibi birçok ürününde ürünlerinin parçalarının bir arada kalması için önemli miktar yapıştırıcı kullanıyor. Apple ürünlerinde yapıştırıcılar ekranları, pilleri ve kabloları bir arada tutmak için kullanılıyor. Bu tarz yapıştırıcıların kullanılması ürünlerin tamirini çok zorlu hale getiriyor. En basit haliyle ifade etmek gerekirse, bir pili telefondan ayırmak bile epey zahmet gerektiriyor.

Ufak Vidalar

Apple sadece ürünleri küçültmekten hoşlanmıyor. Aynı zamanda üründe kullandığı vidaları da küçültmekten hoşlanıyor. Örneğin iPad Mini’nin tüm parçaları ancak iFixit ile görülebilecek ufak tefek vidalarla bağlanmış durumda. Apple ürünlerinde kullanılan vidaların ancak bir gitar penasının ucu kadar bir büyüklüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Vidalar

Apple’ın vidalarının tek özelliği ufak tefek olmaları değildir. Bu vidaları sıkmak ve gevşetmek için özel bir tornavida da kullanılır. Bu gibi vidalara özellikle Macbook ve iPhone modellerinde sıkça rastlanmaktadır.

Ana Kart Üzerine Lehimli RAM

Yeni Macbook modellerinde RAM’in direkt olarak ana karta lehimli olduğunu görüyoruz. Bu da Macbook’unuzu bir kere satın aldıktan sonra bir daha donanım güncellemesi yapamayacağınız anlamına geliyor.

Apple Teknik Servis

Yukarıda sayılan tüm özellikler sizin gözünüzü korkutuyor ve Apple cihazlarının tamiri hakkında aklınızda soru işaretleri yaratıyor olabilir. Bu konuda asla endişelenmemelisiniz çünkü Apple teknik servis hizmetimiz uzman kadrosu ile her daim yanınızdadır.