Apple Ürünleri Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?

Apple Ürünleri Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?

apple-neden-seviliyor

apple-neden-seviliyor

Apple ürünlerini günümüzde birçok kişi kullanıyor ve bu kadar çok kişinin Apple ürünlerini kullanmasının elbette bir nedeni var. İnsanlar Apple ürünlerini çok seviyor peki ama neden? Bu yazıda bu soruya bir cevap getiriyoruz.

Apple Reklamları

Apple reklamlarının harika olduğu su götürmez bir gerçektir. Ben Apple hayranı biri değilim, buna rağmen Apple reklamlarını ben bile çekici buluyorum. Macbook Pro’nun reklamını ilk izlediğimde sanki sihirli bir şeyi tanıtıyormuşlar gibi geldi bana. Aslında Apple’ın amacının da bu olduğunu söyleyebilirim “Ürünlerini reklamlarda büyülü birer nesne imiş gibi tanıtıp daha sonrasında size aldırmak.”

Ayrıca Microsoft da dahil olmak üzere birçok markanın Apple’ın reklamlarını kopyaladığını söyleyebilirim.

Apple Ürün Tasarımları

Ürün tasarımı konusu Apple’ın en güçlü yanlarından biri olarak öne çıkıyor aslında. Apple’ın gerçekten harika tasarımcılardan oluştuğunu ve tasarım açısından göz dolduran ürünler ürettiği söylenebilir. Apple Macbook tasarımlarının gayet hoş ve sade olduğunu görebilirsiniz. Üstelik arka tarafında sadece güzelce yerleştirilmiş Apple logosu buluyor. Apple’ın ürettiği cihazların ana hatları oldukça şık ve kompakt görünüyor, bu nedenle diğer dizüstü bilgisayarların arasında öne çıkıyor. Bu durum Apple ekosistemi içerindeki her cihaz için geçerlidir.

İşletim Sistemi

Ben bir OSX cihaza sahip olmasam da bir defa bu tarz ürünleri test etme fırsatım oldu. OSX’in yapısının Linux’a çok benzediğini söyleyebilirim.

Hayatı boyunca Windows kullanan biri olarak, MacOS’un sezgisel ve kolay ulaşımının harika olduğunu söyleyebilirim.

MacOS, Windows’a göre daha minimalist ve daha az dağınık bir yapıya sahiptir. Birçok kişi Windows’un kullanımının çok daha kolay olduğunu söylüyor çünkü yıllardır Windows’u kullanıyorlar.

Apple Ürünlerinin İmajı

Ülkemizde Macbook’lar pek yaygın değil. Şu an insanların çoğu işleri için 300-400 dolarlık laptopları ve Windows işletim sistemini kullanmayı tercih ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda ilk defa Macbook kullanan birini gördüm çevremde ve o kişiyi gördüğümde o kişinin yüksek bir gelir seviyesine sahip olduğunu düşündüm.

Herkes gibi siz de Apple ürünlerini tercih ediyorsanız ve ister iPhone olsun ister Macbook olsun herhangi bir Apple cihazı ile sorunlar yaşıyorsanız, Apple teknik servis hizmetimizden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz.