Apple Ucuz Bir Macbook Modeli Çıkarmaya Hazırlanıyor

Apple Ucuz Bir Macbook Modeli Çıkarmaya Hazırlanıyor

apple-ucuz-macbook-cikariyor

apple-ucuz-macbook-cikariyor

Apple için son dönemde, ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu süreçte, ucuz bir iphone ve ipad modeli çıkaran Apple, ailenin diğer üyelerine göre daha ucuz olacak bir macbook air modeli üzerinde çalıştığı iddiaları ile gündeme gelmeyi başarmış durumda. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmasa da Apple, ucuz macbook air modelini, 2018 yılı içinde düzenleyeceği Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğinde tanıtılacağı kanısı da genel olarak teknoloji analistleri tarafından dillendirilmekte. Bu iddiaları özellikle, Apple ile ilgili yaptığı analizler ile dikkat çeken KGI analizcisi Ming-Chi Kuo ve teknolojisi dergisi Digitimes’ta ortaya atılmış durumda. Bu da, ortaya atılan bu iddianın güçlenmesini sağlayan gelişmelerin yaşanmasına sebep olmakta.

Macbook İçin Önemli Değişiklikler Yerine Bu Yıl Sadece Ucuz Macbook Air Modeli Tanıtılabilir

Macbook air; Apple’ın incelik, zariflik özellikleri ile ön plana çıkan bilgisayar modelidir. Ancak, son iki üç yıldır, gözle görülür bir değişeme uğramamıştı. Hala daha dünyanın en ince diz üstü bilgisayar modeli olarak kabul edilmektedir. Bu gelişmelerin paralelinde Apple, daha giriş seviyesi kabul edilebilecek 13 inçlik ekrana sahip olan bir ucuz macbook üretmeyi planlamaktadır. Böylece, model yelpazesine yeni bir ürünü eklemeyi, bu sene için daha uygun bulmuş gibi görünmektedir. Ayrıca bu modelin ucuz olmasının yanında, daha uzun bir pil ömrüne sahip olacağı da iddialar arasında yerini almış durumda. Bunun yanı sıra, genel bir masaüstü deneyimi ve hızlı internet bağlantısı sağlama özelliklerini barındırması da beklenmektedir.

Apple markasının, bu yıl içerisinde düzenleyeceği etkinliğinde yenilenen macbook air ve ya pro modellerini tanıtmayacak gibi göründüğü söyleniyor. Bunun yerine sadece ucuz macbook modelini tanıtmakla yetinebileceği de ortaya atılan iddialar arasında bulunuyor. Ucuz macbook için ortaya atılan iddiaları güçlendiren bir diğer gelişme ise Apple’ın bu yıl için tedarikçilerinden daha fazla LCD ekran sipariş etmesi olarak gösteriliyor.

Apple Pahalı Olan Macbook Modelleri İçin Çözümü, Ucuz Macbook Modeli İle Ortaya Koymayı Amaçlıyor

Macbook modellerine olan talebin gün geçtikçe artması, ikinci elde dahi macbook bilgisayarların çok fazla talep görmesine sebep oluyor. Bunun sonucu olarak da Apple, çözümü daha ucuza mal edeceği vasat bir macbook modelini piyasaya sunarak göstermeyi amaçlıyor. Bu ürünle, fiyatı sebebi ile Macbook modellerine ulaşamayan kullanıcıları hedefleneceği de güçlenen bir diğer önemli iddia. Bu konudaki çalışmalarında sona geldiği düşünülen Apple’ın, WWDC etkinliğine bu ürünü yetiştirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Hem tasarımı hem de özellikleri ile dikkat çeken macbook modelleri içinde bu yeni üyenin göstereceği başarı ile Apple’ın macbook satışlarını da arttırmak istediği kayda değer bir gerçek olarak teknoloji dünyasınca biliniyor. Ayrıca yeni ucuz air modeli ile daha nitelikli ve kapsamlı bir macbook teknik servis hizmetinin de bu alanda faaliyet gösteren firmalar aracılığı ile sunulması gerekliliğinin ortaya çıkacağı da belirtilen bir diğer önemli husus. Bu modelin, arıza ve servis durumlarında daha modüler yapı ile sunulacağı böylece, bu tür durumların aşılmasının daha kolay olacağı söyleniyor.