Apple iPhone’un Diğer Telefonlardan Farkı Nedir?

Apple iPhone’un Diğer Telefonlardan Farkı Nedir?

apple-neden-farkli

apple-neden-farkli

Bir Apple hayranı olarak, en çok duyduğum sorulardan birinin bu olduğunu söyleyebilirim. Daha düne kadar iPhone’un yapabileceği her şeyi seve seve sıralardım fakat yapılan son güncellemeler beni iPhone’dan soğuttu fakat yine iPhone’dan vazgeçmek mümkün değil.

Apple Ekosistemi

Apple ekosistemi bana iPhone’da başladığım bir işi iPad’de veya Macbook’da tamamlama fırsatı sunuyor. Bu özelliği sürekli kullananlar kendini cennette imiş gibi hissediyor. Bu özellik iPhone’un çeşitli özelliklerini kullanırken bana devamlı olarak yardımcı oluyor. Kısacası tüm Apple cihazları birbirleri ile iletişim kurabiliyor.

Hiçbir Android Telefon Düzenli Olarak Güncellenmiyor

Telefondaki uygulamaların düzenli olarak güncellenmesi gerçekten önemlidir. Bunun tartışmaya açık bir yanı yok. Yazılımınızı ve uygulamalarınızı sevdiğinizde, işletim sisteminin ve uygulamaların sürekli güncel olmasını istersiniz. Apple, iPhone 5s için bile güncellemeler yayınlamaya devam ediyor hala. Apple iPhone’un bir diğer güzel özelliği de budur.

Force Touch Özelliği

Apple iPhone 6S’den sonra çıkan tüm cihazlarda uygulamaları hızlandırmak için tek yapmanız gereken telefona biraz daha basınç uygulamaktır.

Geniş Ekosistem

Klavye kısa yolları ve diğer kolaylıklar; iPhone, Applewatch ve iPad gibi tüm Apple cihazları için tasarlanmıştır. Bu kolaylıklara Facetime uygulamasındaki görüşme kayıtlarını da dahil edebiliriz.

Yedeklemeler Oldukça Dost Canlısıdır

Telefonunuzu yedeklediğiniz zaman verileriniz iCloud’da veya kendi yerel diskinizde depolanır ve yedeklerinizi geri yüklediğinizde tüm uygulamalarınızı eskisi gibi bulabilirsiniz. Bu işlem için hiçbir üçüncü parti uygulamasına ihtiyacınız kalmaz.

Apple iPhone Diğer Özellikler

Aslına bakarsanız, bunların dışındaki birçok şey Android telefonlarda da mevcut ve Android size daha fazla özellik ve telefonunuzu kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

Üstelik insanların iPhone’u sevmesinin başka nedenleri de bulunuyor. Bu nedenler, iPhone’un nadir özelliklerinden değil daha iyi olan kalitesinden geliyor.

  • Apple iPhone ile çekilen fotoğraflar daha iyi.
  • Slow Motion ve Time Lapse özellikleri çok iyi çalışıyor
  • 2 GB’lık RAM’i harika çalışıyor.
  • Apple iPhone modellerinin pil ömrü gerçekten çok uzun.

Apple iPhone modellerindeki tüm bu özelliklere rağmen teknik açılardan sorunlar yaşıyorsanız, Apple teknik servis hizmetimize başvurabilirsiniz.