Apple iPhone X’in Hiç Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

Apple iPhone X’in Hiç Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

iphone-x-bilinmeyen-ozellikleri

iphone-x-bilinmeyen-ozellikleri

Bu yazımızda birçok kişinin hiç bilmediği bazı iPhone X özelliklerine biraz değineceğiz.

Edge To Edge Ekran

Listemizin başında Apple’ın iPhone X ile birlikte kullanmaya başladığı edge to edge ekran özelliği geliyor. Apple, ekran kenarlarını incelterek çerçevenin kapladığı alanı en aza indirmeyi planlıyor. Bu durumu Samsung S6 Edge’de de gözlemleyebilirsiniz fakat Apple bu işi bir adım daha ileri taşıyor. Apple iPhone X çok dar ve uzun bir telefon modeli olmasına rağmen size 5.8 inçlik bir ekran genişliği de sunmayı başarıyor.

Apple iPhone X’in Home Tuşu Yok

Apple iPhone X’de kalın bir çerçeve bulunmadığı için Home tuşundan da feragat etmek durumunda kalınmış. Bu özellik şimdiye kadar çıkan tüm iPhone modellerinde bulunuyordu. Home tuşunun olmamasının ne demek olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur sanırım. Evet haklısınız, iPhone X’de parmak okuyucu bulunmuyor. AppleiPhone X’e parmak okuyucu yerine yüz tanıma sistemi koymuş bulunuyor.

Apple iPhone’un Face ID Teknolojisi

AppleiPhone X’lerde yüzünüzü tanıyabilmek amacıyla TrueDepth kamera teknolojisini kullanmış. Bu teknoloji, yüzünüzü tam anlamıyla tanıyabilmek için 30 bin noktayı birden analiz ediyor.  Daha önce birçok kişi bu teknolojiyi Samsung modellerinde kullandı fakat kullananların birçoğu bu teknolojiden memnun kalmadı.  Dolayısıyla Apple’ın kullanıcıları etkileyebilmesi için, kameranın daha tutarlı sonuçlar vermesi gerekiyordu ve birçok kişi şu an Apple’ın Face ID teknolojisinden gayet memnun durumda. Apple’ın iddiasına göre Face ID teknolojisi sayesinde başka birinin telefonunuza erişme şansı milyonda bire düşüyor. Face ID teknolojisi sayesinde ikiziniz bile telefonunuza erişemez.

Etkileyici Pil Ömrü

Size verilen hızlı şarj kablosu sayesinde Apple iPhone X’i yüzde 50’ye kadar 30 dakika içinde şarj edebilirsiniz. Apple iPhone 7 ile iPhone X’in pil ömrünü karşılaştırdığımızda iPhone X’in pil ömrünün daha fazla olduğunu görüyoruz. Apple iPhone X’in şarjı göstergesinin kırmızıya dönmesi yaklaşık 7 saat gibi süre alıyor.

Apple Teknik Servis

İster bu yepyeni özellikleri ile Apple iPhone X’i kullanın ister Apple iPhone’un eski modellerinden birini kullanın. Apple teknik servis hizmetimizden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.