Apple iPhone X’i Herkes Seviyor Fakat Herkesin Dayanamadığı Bir Özellik de Mevcut

Apple iPhone X’i Herkes Seviyor Fakat Herkesin Dayanamadığı Bir Özellik de Mevcut

apple-eski-ozellikleri-kaldiriyor

apple-eski-ozellikleri-kaldiriyor

Apple iPhone X’in çıkışından birkaç ay önce herkes iPhone X’in oldukça başarılı olacağını düşünüyordu fakat iPhone X’in satış rakamları beklenildiği kadar yüksek olmadı. Bu durum muhtemelen ürünün fiyat etiketinden kaynaklanıyor. Tim Cook, tüm bunlara rağmen iPhone X’in geçen kasım ayından beri raflarda olan en popüler iPhone modeli olduğunu söyledi.

Apple iPhone X = Yenilik

Apple iPhone X, bugüne kadar oldukça riskli bir ürün olarak görüldü çünkü kullanıcıların eski iPhone tasarımlarına göre epeyce farklı dizayn edilmiş bu modele nasıl tepki vereceği bilinmiyordu. Öncelikle Apple’ın Touch ID sistemini kaldırıp, bunun yerine Face ID sistemini getirdiğini söyleyebiliriz. Face ID kullanıcılar tarafından çokça sevilmiş de olsa, Touch ID gibi bir özelliği Face ID gibi karmaşık bir sistemle değiştirmek oldukça riskliydi.

Tüm bunlarla birlikte iPhone X, Home tuşunu kaldırmasıyla kullanıcılara diğer modellere göre farklı bir iOS deneyimi yaşatmak istiyordu. Neyse ki kullanıcılar bu değişikliğe kolayca ve kısa sürede adapte oldu.

Müşteri Memnuniyeti En Üst Düzeyde

Apple iPhone X kullanıcıları arasında yapılan araştırmalar, kullanıcıların yüzde 97’sinin iPhone hayranı olduğunu ve yüzde 85’inin ise kullandıkları cihazlardan memnun olduklarını gösteriyor. Araştırma firması, Apple’ın müşteri memnuniyeti oranının araştırmaları sırasında rastladıkları en yüksek müşteri memnuiyeti olduğunu söylüyor.

Tek Problem Siri

Bu araştırmada ayrıca kullanıcılara hangi özellikleri daha çok sevdikleri ve hangi özelliklerin geliştirilmesi gerektiğini düşündükleri de soruldu. Apple iPhone, yüzde 90’a yakın müşteri memnuniyeti oranı ile karşılaşırken en çok şikâyet edilen konu ise Apple’ın Siri uygulaması oldu.

Söz konusu Siri olduğunda, Apple’ın bu konu hakkında daha birçok şey yapacağına şüphe yok. İyi haber ise Apple şu an Siri’nin açıklarının ve diğer olumsuz yönlerinin farkında olmasıdır. Apple, Siri’nin geliştirilmesi için yapay zekâ uzmanı ve Google’ın eski çalışanı John Giannandrea’yı işe aldı.

Apple’ın Siri ile ilgili problemleri ne zaman çözeceğini bilemeyiz fakat siz Apple iPhone modelleri ile olan diğer sıkıntılarınızda Apple teknik servis hizmetimize başvurabilirsiniz.