Apple, iPhone X’i Emekli Etmeyi mi Planlıyor?

Apple, iPhone X’i Emekli Etmeyi mi Planlıyor?

iphone-x-emekli-mi-ediliyor

iphone-x-emekli-mi-ediliyor

Apple’ın gerçekten böyle bir amacı olup olmadığını bilmiyoruz. Birçok insan Apple’ın iPhone X modellerini düşük satış rakamları nedeniyle piyasadan geri çekmeyi planladığını yazıyor fakat öte yandan iPhone X satışlarının cidden iyi seviyelerde olduğuna dair de bulgularımız var. Apple, son çeyrekteki satış rakamlarını yayınlamadığı sürece iPhone X’in satış rakamları hakkında bir bilgimiz olmayacak.

Söz Tedarikçilerde

Bu dedikoduların arkasında Apple’ın tedarik zinciri işlerine bakan biri olan Ming Chi Kuo var. Önemli olan onların verileri, sadece işin arz tarafını ilgilendirmesidir. Kısacası bu tarz verilerden elde edilen bilgiler tam olarak gerçeği yansıtmayabilir. Kısacası Ming Chi Kuo’ya, Apple yetkilileri eylül ayı itibari ile mal alımını sonlandıracakları bilgisini vermiş olabilir. Dolayısıyla iPhone X, bu yıl Apple’ın piyasaya sürdüğü tek model olabilir.

Benzeri Bir Durum Daha Önce de Yaşandı

Apple iPhone’un amiral gemisi modellerinden biri daha düşük fiyatlarla 2. yılı görememiş demek oluyor. Aynı durum iPhone ve iPhone 5S için de geçerliydi.

Apple iPhone X de diğerleriyle aynı kaderi paylaşabilir. Tüm bu özelliklerine rağmen Apple için bu ürünü üretmeye ve satmaya devam etmek çok da karlı olmayabilir. Ayrıca iPhone X, yüksek kalitede bir telefon olarak ve yakın bir alternatifi olmayacak şekilde tasarlanmış olabilir. Yine de her durumda aynı maliyetle iPhone X için uygun bir alternatif bulunabilir.

Şüpheler Doğru Olabilir

Belki de tüm makalelerde yazılanlar doğrudur ve iPhone X, Apple’ın istediği kadar satış yapma başarısına ulaşamamıştır. Bu nedenle de Apple, ikinci bir iPhone modeli piyasaya sürmekten vazgeçmiştir.

AppleiPhone X’e alternatif bir model üretsin ya da üretmesin siz iPhone ve diğer Apple cihazlarınız için Apple teknik servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.