Apple iPhone X’i Almaya Değer Mi?

Apple iPhone X’i Almaya Değer Mi?

iphone-x-almaya-deger-mi

iphone-x-almaya-deger-mi

Apple iPhone X’i almak için birçok neden bulunuyor. İşte bu rehberin size bu nedenlerden yola çıkarak iPhone X’e alıp almamak konusunda büyük yardımı dokunacak.

Apple iPhone X Kamera Özellikleri

iPhone X’in ikili kamerası ve portre modu sayesinde 700 dolar değerindeki DSLR kameralara ihtiyacınız kalmayacak. Aynı fotoğrafı iPhone X ile de çekebiliyorsanız DSLR kameraya kimin ihtiyacı var?

iPhone X Ekran Özellikleri

Apple, OLED görüntüleme teknolojisi ve diğer iPhone modellerinde bulunan standart özelliklerin yanı sıra 5,8 inçlik ekranı iPhone 6, 6s ve 7’nin boyutlarına sığdırmayı başarıyor. Daha önceleri 5,8 inç boyutunda bir model almak istediğinizde iPhone 10’a göre daha az kullanışlı olan iPhone 6 Plus veya iPhone 7 Plus modellerini almak durumundaydınız.  Fakat Apple, bu durumu iPhone X ile ortadan kaldırıyor.

iPhone Face ID

Face ID’nin düzgün çalışıp çalışmayacağı konusunda hala tartışmalar devam ediyor. Fakat dikkat ettiyseniz, demo aşamasında Face ID gayet düzgün çalışıyordu.  Bu da birçok sensörün  faydalı olduğunu gösteriyor.  Face ID demosu başarısız olsaydı bile, Apple bu duruma bir çözüm getirirdi.

Yeni Nesil iPhone

Yakın zamanda çıkan Iphone modellerinin birbirini az çok tekrarladığını görüyoruz. Yani iPhone 6’dan sonra 6S’i, iPhone 6S’ten sonra 7’yi hatta iPhone 7’den sonra 8’i almanın pek bir anlamı yoktu aslına bakarsanız. Fakat bu özellikleri iPhone X’in almaya değer bir akıllı telefon modeli olduğu söylenebilir.

Apple Kablosuz Şarj Teknolojisi

Kablosuz şarj teknolojisinin henüz gelişmekte olan bir teknoloji olduğunu söylemek doğru olacaktır.  Şu an için bu teknolojinin iPhone X için pek de işe yarar bir teknoloji olduğunu söylenebilir. Fakat Apple, geliştireceği yeni modeller için bu duruma bir çözüm getirecektir.

Telefonlarımızı genel olarak şarj ederken de kullanmak isteriz ve hatta telefonun kapağını kaldırıp bataryayı çıkarmak istediğimiz de oluyor.  Ayrıca henüz kablosuz şarj teknolojisi ile iPhone’u ne kadar sürede şarj edebileceğimizi bilmiyoruz. Bu süre iWatch  ve Airpod için oldukça yeterli gibi görülüyor.

Hepimiz kablosuz şarj teknolojisini merakla bekliyoruz, öyle değil mi?

Apple Teknik Servis Hizmeti

Apple yeni çıkardığı telefonuyla da teknik servis arayanları daha çok aratacağa benziyor. Çünkü ne kadar zarif cihaz demek o kadar kırılgan demektir. Apple teknik servis hizmeti her zaman bir ihtiyaç ve Komedya bilişim olarak Apple Teknik Servis hizmetini uygun fiyata kaliteli şekilde verdiğimizi belirtmekten mutluluk duyuyoruz.