Apple iPhone X yerine iPhone 7 Almanız için 7 Neden 

Apple iPhone X yerine iPhone 7 Almanız için 7 Neden 

iphone-x-iphone-7-farklari

iphone-x-iphone-7-farklari

Apple’ın yakın zamanda çıkardığı iPhone X gerçekten harika bir telefon. Geçen yıl iPhone 7’den iPhone X’e Apple’ın Upgrade programı sayesinde geçtim ve iPhone X’in gördüğüm en iyi iPhone tasarımına sahip olduğunu söyleyebilirim. IPhone X’in gerçekten çok büyük bir OLED ekranı var, çok hızlı ve Face ID özelliği gerçekten çok kullanışlı.

Apple iPhone 7’den iPhone X’e geçiş yapsam bile eski telefonumla birçok hatıralarım var. Apple iPhone 7’nin iPhone X’e göre bir sürü inanılmaz özelliği var.

İşte iPhone X yerine iPhone 7 almanız için en önemli 7 neden;

Apple iPhone 7’nin Fiyatı iPhone X’e Göre Daha Uygun

Bu faktör, belki de birçok kişi için en önemli faktördür diyebiliriz. Apple iPhone 7’nin 32 GB hafızaya sahip olan modelinin fiyatı 550 dolar iken aynı modelin 128 GB hafızaya sahip olan versiyonu da 650 dolardır. Benzeri şekilde Apple iPhone 7 plus 32 GB 670 dolar iken aynı modelin 128 GB’lık versiyonu 770 dolardır fakat iPhone X’in 64 GB’lık modeli 1000 dolar iken iPhone X’İn 256 GB’lık modeli ise 1150 dolar civarındadır. Öte yandan iPhone X alırken Applecare’ı da satın almalısınız yoksa tamir masrafları oldukça pahalı olabilir.

Apple iPhone 7’nin iPhone X’e Göre Daha Çok Renk Seçeneği Var

Apple iPhone 7’de siyah, gümüş ve altın sarısı gibi 5 tane renk seçeneği varken iPhone X’de sadece gümüş ve gri olmak üzere iki renk seçeneği vardır.

Ayrıca Apple iPhone 7’yi başlangıçta kırmızı renk seçeneği ile de piyasaya sürdü fakat şu an bu renk iPhone 7 üretilmiyor.  Kırmızı renkte iPhone 7’yi Amazon, eBay, GittiGidiyor ve N11 mağazalarında bulabilirsiniz.

Apple iPhone 7’nin İki, iPhone X’in ise Tek Ebat Seçeneği Var

Apple iPhone 7’nin 2 tane boyut seçeneği var. Normal iPhone 7, 4.7 inçlik ekran ile piyasaya sürülürken, iPhone 7 Plus ise 5.5 inçlik ekran ile piyasaya sürülüyor. Apple iPhone X ise tek ekran boyutu seçeneği ile piyasaya sürülüyor.

Apple iPhone X’in 5.7 inçlik ekranı olmasına rağmen iPhone X ile iPhone 7’nin toplam boyutu neredeyse aynıdır. Daha büyük bir Apple iPhone X almak istiyorsanız, en azından eylül ayına kadar beklemelisiniz. Çünkü Apple, eylül ayında iPhone X Plus’ı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Apple iPhone 7’nin Retina Ekranına da Burun Kıvrılamaz

Telefonlarda OLED ekranı kullanmak moda oldu fakat hala LCD ekrana sahip olan telefonlar da fazlaca rağbet görüyor. Apple iPhone 7 ve 7 Plus, herhangi bir akıllı telefonda bulabileceğinizden daha iyi görüntü kalitesini size sunuyor.

Apple iPhone 7 ve 7 Plus’ın Çentikleri Yok

Birçok insan Apple’ın iPhone X için geliştirdiği TrueDepth kamera sistemine “çentik” diyor. Apple iPhone X için işlevsel bir özellik olabilir fakat bir sürü kişi için Apple’ın iPhone X tasarımında önemli bir kusur olarak görünüyor.

Bu çentik, birçok uygulamada o kadar rahatsız edici değil fakat telefonu yan çevirip video izlemeye kalkınca bu çentik rahatsız edici bir hal alıyor. Çok önemli bir durum değil fakat iPhone 7 ve 7 Plus size daha iyi bir deneyim sunuyor bu konuda.

Face ID Yerine Touch ID

Apple iPhone 7 ve 7 Plus modelleri işlem güvenliği için parmak izi okuyucu bulunduruyor. Bazı uygulamalara giriş yapmak için mecbur olarak kullanılsa da bu uygulama hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışıyor.

Apple, iPhone X’e Home düğmesini koymadığı için bu modelde Face ID özelliği bulunuyor fakat Face ID, Touch ID kadar hızlı ve güvenilir çalışmıyor.

İki Telefonun Kameraları Neredeyse Aynı

Apple iPhone 7, 7 Plus ve X’in hepsi f/1,8 diyafram aralığı olan ve 12 megapiksel çözünürlüğü olan kameraya sahip. Tüm bu telefonlarla harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

IPhone X’in kamerası biraz daha geliştirilmiş ve az ışıklı ortamlarda daha iyi çalışıyor fakat iPhone 7 Plus’ın da bundan geri kalan bir özelliği olduğunu söylemek de güç.

İster Apple iPhone 7 modellerinden birini kullanın ister Apple iPhone X modellerinden birini kullanın Apple teknik servis hizmetimizden her zaman en uygun fiyatlarla yaralanabilirsiniz.