Apple Iphone Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Apple Iphone Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

iphone-virus-temizleme

iphone-virus-temizleme

Apple için en önemli ürünlerinden bir tanesi olan İphone, sahip olduğu özellikleri ile akıllı telefon pazarında önemli bir yere sahiptir. Farklı özellikleri bünyesinde barındıran ve kendini yenileyen özellikleri ile dikkat çeken bu telefonun, sahip olduğu nitelikleri sebebi ile tercih edilmesi de bir o kadar artmaktadır. Bu özelliklerin en önemlisi sahip olduğu işletim sisteminden ileri gelmektedir. Açık kaynak kodlu olmayan bir sistem olduğundan, telefona zararlı yazılım bulaşması biraz daha zor olmaktadır. Ancak tabi ki bu durum, bu telefonlara virüs bulaşmasını imkansız hale getirmez. Böyle bir durumla karşılaşıldığında iphone virüs temizleme nasıl yapılır? Bu konunu  incelenmesi çok daha sağlıklı bir iphone kullanımı için elzemdir.

Zararlı Yazılım Bulaşması Durumunda Iphone Virüs Temizleme İşlemi

İphone marka telefonunuzda görülebilecek ender bir sorun olsa da, bu sorunla karşılaşma durumu genellikle ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun oluşması halinde yapılması gereken, ilk olarak virüs bulaşmasına sebep olan uygulamanın bulunarak, bu uygulamaya gerekli müdahalenin yapılması gerekir. Bu uygulama kaldırılarak ya da virüs bulaşmasına sebep olan özelliği kapatılarak, bu sıkıntının çözülmesi sağlanabilir.

Tüm bu yapılan uygulamalara rağmen, hala daha sorun devam ederse, iphone virüs temizleme işlemini gerçekleştirmek için telefonunun sıfırlanması gerekir. Telefonun içindeki tüm verilerin silinmesini kapsayan bu işlemle, zararlı yazılım bulaşan dosyalar ve yazılımın kendisi de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Iphone Virüs Temizleme İşlemi İçin Telefon Nasıl Sıfırlanır?

Bu sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak iphone telefonunuzun Ayarlar bölümüne girerek, buradan Genel Ayarlar bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Genel Ayarlar içerisinden de Sıfırla bölümüne gelerek, Tüm Ayarları Sıfırla ve ya Tüm Ayarları ve İçerikleri Sıfırla seçeneklerinden birisini seçerek iphone sıfırlama işlemini yerine getirmiş olursunuz. Ancak burada tüm ayarları ve içerikleri sıfırla derseniz, telefonunuz ilk aldığınız andaki gibi sıfır ayarına dönecektir. Tüm ayarları sıfırla derseniz, telefonun ayarları sıfırlanacak ancak, telefon rehberi, randevu, takvim, video vb içeriklere dokunulmayacaktır. Bu işlem sayesinde iphone virüs temizleme işlemini yerine getirmiş olursunuz.

Bu işlemi yerine getirirken siz ne olur ne olmaz, telefonunuzu yedekleme işlemini yerine getirerek, bu sorunu çözebilirsiniz. Bu işlemi yerine getirirken virüs bulaşması tehlikesinin var olduğunu da unutmamalısınız.

Iphone Virüs Temizleme ve Diğer İşlerde Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yukarıda bahsedilen tüm bu işlemlere rağmen telefonunuz hala daha zararlı yazılımlardan temizlenmedi ise sizler için sunduğumuz Apple teknik servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sizlerin yaşadığı bu kötü durumu giderebilmek için hem yazılımsal hem de donanımsal açıdan tüm seçenekleri değerlendirerek, sizlere hizmetlerimizi sunuyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile iphone virüs temizleme işlemini en iyi şekilde yerine getirebilme amacında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ayrıntılı bilgi almak ve bu konuda başvura da bulunmak için hemen bizleri arayabilirsiniz. Sizlere bir telefon ve bir tık kadar uzağız.

Mail:
info@komedya.com.tr

Tıklayın Arayın

Tel: +90 212 274 74 95

Adres:
Kuştepe Mah. İnönü Cad. 
Tomurcuk Sokak. Abide B2 Sitesi, Kat:4, D:38,
Şişli, İstanbul