Apple, iPhone İçin Neden Daha Büyük Bir Batarya Sağlamaz?

Apple, iPhone İçin Neden Daha Büyük Bir Batarya Sağlamaz?

iphone-icin-buyuk-batarya-yok-mu

iphone-icin-buyuk-batarya-yok-mu

Apple ürünlerinde neden daha büyük ve daha iyi bir pil bulunmaz? Aslında bu soru hiç de fena bir soru değil ve bazıları bu durumun nedenini küçük bataryaların daha kibar durması ile açıklıyor.

Apple iPhone bu konuda ilginç bir çözüme sahip. Apple, şu an telefon sektöründeki güç yönetimini en iyi şekilde sağlayan pile sahip. IOS, uygulamaları sınırlayıp güç kaybını önleme gibi bir yeteneğe sahip ki bu özellik birçok Android telefonda bulunmuyor. Bu durum Android’i daha esnek bir işletim sistemi yaparken iOS ise uyumlu cihazların pil ömrünün daha uzun olmasını sağlıyor.

Android telefonlarda doğal olarak Apple’a göre biraz daha büyük piller bulunuyor elbette. Apple ise uzun süredir işlevselliği birinci önceliği haline getirmiş durumda. Görünüş, estetik, boyut ve ağırlık konuları Apple’ın ürünlerini çıkarırken çok önemli gördüğü konulardır.  Apple’ın en büyük pili yaklaşık olarak 2900 mAh gücündedir. Android telefonlarda ise 6000 mAh’a kadar pil gücüne sahip telefonlar görebilirsiniz.

Apple ve Güç Yönetimi

Apple, iyi bir güç yönetiminden sonuna kadar faydalanıyor. Apple ayrıca piyasadaki en çok güç gerektiren işlemci ve ekran kartına sahip telefonları da üretiyor. Fakat çoğu akıllı telefon uygulaması için güçlü bir işlemciye gerek yok. Kısacası bir iPhone en iyi performansını bir Android cihaz kadar sürdüremez. Ayrıca birçok kişinin Apple’ın daha büyük ve ağır iPhone yapmasını isteyip istemediğini bilemiyoruz fakat şunu söyleyebiliriz ki Apple’a bu konuda bir baskı yok.

Peki Apple neden özelleştirilmiş uzun pil ömrüne sahip bir telefon üretmiyor? Bu tip telefonlar alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından geliştiriliyor. Apple, genelleştirilmiş ürünleri seven bir firma. Yaklaşık 200 milyon adet genelleştirilmiş ürün satarken buna ek olarak 500 bin özelleştirilmiş ürün satmak onların pek işine gelmeyecektir. Özelleştirilmiş ürünler piyasasında olan bir firma için, 500 bin gibi bir rakam çok iyi olarak görünebilir.

Apple Modelleri En Fazla Kaç Defa Şarj Edilebilir?

Diğer bir önemli soruda Apple iPhone modellerinin neden 500 defa şarj etme kapasitesine sahip olduğudur. Diğer birçok telefonun benzeri batarya ömrüne sahip olduğu doğrudur. Ayrıca Apple, pil üreten bir firma da değildir. Herkesin kullandığı pil teknolojisini Apple da kullanmaktadır.

Fakat bir Apple’ın bir özelliği farklılık gösteriyor. Apple, iPhone için 500. şarj etmeye kadar garanti verirken iMac ve iPad modellerinde bu sayı 1000’dir.

Apple’ın batarya sorununa ne zaman çözüm bulacağı bilinmez fakat siz tüm Apple modellerinde yaşadığınız batarya sorunları ve diğer tüm sorunlar için Apple teknik servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.