Apple Dijital Asistanı Siri İçin Devreye Giriyor

Apple Dijital Asistanı Siri İçin Devreye Giriyor

apple-dijital-asistan-siri-icin-devreye-giriyor

apple-dijital-asistan-siri-icin-devreye-giriyor

Apple, ortaya çıkardığı yenilikler ve sahip olduğu marka değeri ile popüler olan bir şirket. Bu durumda, birçok konuda rakipleri ile arasında olan rekabetten, üstün ayrılmasına sebep oluyor. Ancak, bazı konularda ise bu tam tersi bir hal almış durumda. Özellikle dijital asistan Siri ile ilgili rakiplerinin gerisinde kaldığı için eleştiri oklarını üzerine çekmişe benziyor. Bu eleştirileri dikkat alan apple, Siri’yi geliştirmek adına kolları sıvamaya başlamış durumda. Bunu son gelen haberlerde görmek mümkün hale geldi. Apple dijital asistanı Siri için kesenin ağzını da açarak, çok çeşitli transferler gerçekleştirmeye çalıştığı da gelen haberler arasında.

Apple, Dijital Asistanı Siri de Gelişim Sağlamak İçin Çok Sayıda Mühendis Alımına Gidiyor

Siri; Google Asistant ve Amazon Alexa gibi dijital asistanlara göre çok daha önce ortaya çıkmasına rağmen, bu ikisinin gerisinde kalmışa benziyor. Özellikle son dönemde Google’ın bu konuda attığı adımlar, Apple’ın geride kalmasına neden olan gelişmelerin yaşanması sürecini de ortaya çıkarmış durumda. Apple da bu durum karşısında daha fazla geride kalmamak için ilk olarak çalışma  yöntemini değiştirmeye çalıştığı biliniyor. Bunun için yeni mühendisler almak için iş ilanını vakit kaybetmeden vermiş ve mühendis seçimini yerine getirmek için çalışmalarını başlatmıştır.

Apple markasının alacağı mühendisler ile bu konudaki geri kalmışlığını ortadan kaldırarak, yine bu alanda lider olmak için çalışacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca, bu alana kaynak ayıracağını da yetkililerce özellikle üstüne basıldığı görülmektedir.

Apple Dijital Asistanı Siri de Gelişimi Başaracak Mı?

Apple’ın Siri için yayınlanan raporunda, bu alanda gelişme göstermenin önemli olduğu gerçeği de kendini göstermiş durumda.Bu sebeple Apple’ın çalışmalarını, mühendis alım işlemini yerine getirerek başladığı gerçeği ile karşılaşılıyor. Bu alanla ilgili olarak 160 tane mühendis almayı planlayan Apple, çalışmaları da en çabuk şekilde tamamlamak istiyor. Apple Dijital Asistanı Siri için söylenen ilerleyen süreçte çok etkin bir gelişim göstereceği tahmini içinde iyimser. Hatta İron Man filminde yer alan kişisel asistan jarvis’in bu konuda örnek alındığı da gelen haberler arasında.

Apple markasının, telefon alanında kaydettiği ilerlemeleri, diğer alanlara da yansıtma çabası içinde olduğu bilindiği için çıkaracağı ürünlerde çok önemli konumda olan dijital asistan siri‘yi geliştirmek adına çalışmalar yaptığı tahmin edilmektedir. Bu konuda yaşanan ilerlemeler, Siri için gelişmenin de çok mümkün olduğunu göstermektedir.

Apple Siri’nin Gelişimi ve Apple Teknik Servis Hizmetlerine Etkisi

Apple dijital asistanı Siri için yapılan çalışmalar neticesinde, telefonları bir adım daha akıllanması aşamasına geçmeyi amaçlamaktadır. Özellikle bu sistemler ile telefonun her bir noktasına hakim olunması birincil amaç olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca, ilerleyen süreçte güncelleme, bakım, onarım tamir gibi işlemlerin bu dijital asistanın sunacağı veriler sayesinde gerçekleştirilmesi mümkün görünmektedir. Böylece Apple Teknik Servis hizmetlerinin daha da kolaylaşması ön görülmektedir. Bu konuda firmamız da bu yenilikleri yakından takip ederek, sunduğu Apple hizmetleri için geliştirmeler yapmaya çalışmaktadır.