Apple 2018 Iphone Modelleri için Yeni işlemciler Hazırladı

Apple 2018 Iphone Modelleri için Yeni işlemciler Hazırladı

apple-islemcileri-hizlandirdi

apple-islemcileri-hizlandirdi

Apple işlemci tedarikçisi TSMC, 2018 model iphone modellerinde kullanılmak üzere yeni işlemci çeşitlerini hazırlamış durumda. Bu yeni işlemci yongaları, bir öncekilere göre çok daha iyi performans ve şarj tüketim verilerini de elde etmesi amaçlanarak tasarlanmış. Yeni iphone modellerini bir adım daha ileriye taşımayı amaçlayan bu işlemciler ile ilgili yeni bilgiler gelmeye de devam ediyor. Bu bilgilerden en ilgi çekici olanı şu an kullanılan mevcut işlemciden çok daha hızlı ve güçlü olacağı ile  ilgili olanı. 2018 iphone modelleri için yeni işlemciler, A12 yonga seti olarak adlandırılmakta.

2018 iphone Modelleri için Yeni işlemciler Hangi Özelliklere Sahip Olacak

Yeni iphone modelleri için geliştirilen A12 yonga seti, birçok geliştirmeyi de beraberinde getirecek. Özellikle mevcut işlemciye göre %20 daha yüksek performans sunacak. Ancak bu performans artışının yanında %40 daha az güç tüketeceği de gelen haberler arasında. Bu sayede, performans olarak çok daha iyi konuma gelecek olan iphone modelleri, güç tüketimi ile de daha tatminkar bir hale gelecektir. Bu da pil ömrünün uzamasına katkı sağlayacaktır.

2018 iphone modelleri için yeni işlemciler ile ilgili ortaya çıkan bu haberlerin doğruluğu konusunda çoğu teknoloji analistinin aynı fikirde olduğu açıktır. Çünkü bu haberlerin kaynağı Apple için işlemci geliştiren TSMC firmasının yayınladığı bilgilerden hareketle ortaya çıkmış durumda.

2018 iphone Modelleri için Yeni işlemciler Haberinin Kaynağı TSMC’nin Yayınladığı Bilgiler

TSMC geçen yıl 10 nm üretim sürecinde olarak mevcut yonga setlerini ürettiğini ancak bu yıl için üretim sürecini 7 nm değerine çekerek yeni yonga setlerini üreteceğini açıklamış. Bu durumunda yeni üreteceği işlemcilere %20 hız iyileştirmesi ve %40 güç tüketiminde azalma ile yansıyacağını iddia etmektedir. TSMC, yayınladığı bu bilgilerde Apple markasına hiç bir şekilde değinmemektedir. Ancak, yaptığı bu iyileştirmelerin Apple için de yansımaları olacağına kesin gözeyle bakılmaktadır. Ancak yine de bu konuda bir kesinlik olmadığının da bilinmesi gerekir. Her ne kadar TSMC kendi ile ilgili bir haberi paylaşmış olsa da, bu durumun Apple için bir yansıması olmaya da bilir.

Bu konu ile ilgili tüm bilgilere, eylül ayında Apple markasının yeni iphone modellerini tanıtması sırasında doğrulanma olanağına kavuşacaktır. 2018 iphone modelleri için yeni işlemciler ile ilgili haberler de bu dönemde doğrulanma şansını yakalayacaktır.

Apple Markası İçin En Yeni ve Kaliteli Teknik Servis Hizmeti

Firmamızın sunduğu olanaklar dahilinde yer alan hizmetlerden bir tanesi olan apple teknik servis hizmeti, nitelikleri ile sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bünyemizdedir. Sizlerde apple marka ürünlerinizi gözünüz kapalı bir şekilde bizlere teslim ederek, kaliteli teknik servis hizmetini alabilirsiniz. Hemen firmamızın iletişim kanalları aracılığı ile bizlere ulaşarak, sorununuz ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşma şansını elde edebilirsiniz.